5. 4. Miroslava

Zítra: Vendula

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Krajský úřad Olomouckého kraje: Oddělení sociálně právní ochrany - SENIORSKÁ OBÁLKA

Krajský úřad Olomouckého kraje: Oddělení sociálně právní ochrany - SENIORSKÁ OBÁLKADatum konání:
3.4.2019
Datum ukončení:
31.12.2019

Hejtman Olomouckého kraje Ladislav Oklešťka informuje občany, že Olomoucký kraj se jako jeden z dalších krajů zapojil do projektu „Seniorská obálka“ - https://www.olkraj.cz/seniorska-obalka-muze-zachranit-zivot-nove-take-v-olomouckem-kraji-aktuality-8770.html

Seniorská obálka vznikla ve spolupráci Ministerstva práce a sociálních věcí a krajských samospráv v rámci projektu Implementace politiky stárnutí na krajskou úroveň. Jedná se o formulář – tiskopis I.C.E. karta  (In Case of Emergency - znamená v případě ohrožení), do kterého senior vyplní aktuální informace o svém zdravotním stavu tzn. aktuálně užívané léky, alergie, poslední hospitalizace (doporučujeme vždy přiložit poslední propouštěcí zprávu), dále kontakt na osobu blízkou či na svého praktického lékaře. Je velmi důležité, aby tyto dokumenty byly pravidelně aktualizovány, protože slouží pro složky Integrovaného záchranného systému (IZS) k prvotnímu vyhodnocení zdravotního stavu a zvolení dalších kroků ke stabilizaci zdraví a života. Obálky budou umístěny na viditelném místě v bytě, na dveřích lednice či na vchodových dveřích ze strany bytu, a to např. v průhledné plastové obálce, pomocí magnetky, magnetického klipu nebo v papírové podobě.

Formuláře, v nichž senioři, nejlépe ve spolupráci s praktickým lékařem a rodinnými příslušníky, vyplní podstatné informace, už Olomoucký kraj zveřejnil na webových stránkách www.olkraj.cz/seniorska-obalka-cl-4555.html.

Seniorská obálka - Pravidla (1)_01.jpgSeniorská obálka - Pravidla (1)_02.jpg

I.C.E karta pro vyplnění_01.jpgI.C.E karta pro vyplnění_02.jpg